2.11.2019

Víťazstvo nad Pohroním vďaka gólom z prvého polčasu + VIDEO

V sobotu 2. novembra 2019 odohral Ružomberok zápas štrnásteho kola Fortuna ligy s domácim Pohroním.
1:2 (0:2)
Mestský štadión Žiar nad Hronom
14. kolo, 17:00
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa vs MFK Ružomberok

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Jenčo – Tesák (52. Klec), Nosko, Bartoš, Župa – Jacko, Pellegrini – Hrnčár, Dzurík, Blahút (77. Mazan) – Zachara (46. Mészáros)

MFK Ružomberok: Macík – Kojnok (88. V. Jedinák), Čurma, J. Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kostadinov, Zsigmund, Takáč (90.+2 Múdry) – Regáli (90.+1 R. Kružliak), T. Bobček

Góly: 60. Klec (z 11m) – 29. Twardzik (z 11m), 42. Regáli

Žlté karty: 72. Jacko, 83. Bartoš – 77. Takáč

Rozhodovali: Glova - J. Pozor, Borsányi

Diváci: 1071

V 11. minúte predviedli hostia peknú akciu po pravom krídle, ktorá sa skončila strelou Župu spoza šestnástky, lenže jeho spoluhráč ju zblokoval mimo brány. O sedem minút neskôr vypálil spoza veľkého vápna aj Pellegríni, ale Macík bol na mieste. V 25. minúte Twardzik zblokoval nebezpečné Dzuríkove zakončenie. Po štyroch minútach bol Takáč faulovaný brankárom a nariadený pokutový kop premenil Twardzik – 0:1. V 37. minúte Kostadinov naservíroval loptu na hranicu šestnástky Takáčovi, no ten mieril nad. Po štyroch minútach sa dostal Regáli do veľkej šance, lenže jeho strelu výborným zákrokom nepustil do siete Jenčo a pred nabiehajúcimi Ružomberčanmi loptu odvrátil Župa. V 42. minúte si to Regáli vynahradil, keď po peknej Bobčekovej prihrávke dorazil loptu do siete – 0:2.

V 57. minúte to vyskúšal Pellegríni z väčšej vzdialenosti, no Macík si dal pozor a chytil loptu do náručia. Po dvoch minútach získali domáci hráči pokutový kop. Klecovu strelu síce vyrazil Macík, no Klec následne dokázal loptu doraziť do siete – 1:2. V 66. minúte mohla prísť odpoveď hostí, lenže strelu Kostadinova vyrazil Jenčo pred Kojnoka a ten z uhla mieril mimo brány. Po piatich minútach Mészáros hlavičkoval tesne nad brvno ružomberskej brány. V 75. minúte Kostadinov vyslal z priameho kopu strieľaný center, ktorý vyrazil Jenčo. O osem minút neskôr opäť pálil Pellegríni spoza šestnástky a Macík chytil jeho strelu. V nadstavenom čase poslal Bobček výbornú prihrávku na Jedináka, ktorého strelu v poslednej chvíli zblokoval obranca.

Ružomberok zvíťazil nad Pohroním 2:1, na čom mali zásluhu aj naši fanúšikovia, ktorí celý zápas hnali hráčov zo sektoru hostí. Ďakujeme za podporu!