6.4.2024

Víťazstvo vďaka gólu zo samého záveru + FOTO, VIDEO

V sobotu 6. apríla 2024 o 15:00 odohral Ružomberok domáci zápas štvrtého kola nadstavbovej časti Niké ligy so Spartakom Trnava.
2:1 (0:0)
Štadión MFK Ružomberok
Nadstavba, 15:00
MFK Ružomberok vs FC Spartak Trnava

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Maslo (46. Malý), Mojžiš (46. Chobot) – Luterán, Zsigmund, Lavrinčík, Selecký – Hladík (85. Jackuliak), Boďa (46. Gerec), Domonkos (77. Múdry)

FC Spartak Trnava: Takáč – Ujlaky, Djurić, Kóša – Zeljković – Šulek (68. Koštrna), Bainović, Bukata (68. Daniel), Bolaji (68. Mikovič) – Ďuriš (84. Poznar), Ofori (46. Azango)

Góly: 56. Selecký, 90.+5 Malý – 58. Azango

Žlté karty: 68. Malý – 73. Zeljković, 90+5. Kóša

Rozhodovali: Ziemba – Vorel, Pacák

Diváci: 1629

Napriek snahe obidvoch mužstiev, v prvom polčase nevideli prítomní diváci veľa čistých gólových šancí. Najväčšia príležitosť úvodného dejstva prišla v 30. minúte, kedy Domonkos vysunul Hladíka, lenže jeho strelu vo veľkej šanci vyrazil nohou Takáč.

V 55. minúte Bajnovićovu strelu spoza šestnástky vyrazil Frühwald. Následne hostia vrátili loptu pred bránu, ale tiesnený Bukata minul bližšiu žrď. Už po minúte na opačnej strane Malý prihral pred odkrytú časť brány Seleckému a ten sa nemýlil – 1:0. Vzápätí však prišla studená sprcha v podobe vyrovnávajúceho gólu Azanga. Situácia sa ešte preverovala systémom VAR, no presný zásah napokon platil – 1:1. V 84. minúte Lavrinčík namieril z priameho kopu nad bližší horný roh. Počas nadstaveného času si najskôr Frühwald poradil so strelou Azanga smerujúcou na stred brány.

V poslednej, piatej, nadstavenej minúte získali Ružomberčania rohový kop. Seleckého center udržal Chobot vo veľkom vápne hostí, odkiaľ vystrelil Jackuliak a jeho zakončenie vyrazil Takáč pred Malého, ktorý dokopol loptu do siete – 2:1. Liptáci si tak vďaka gólu z konca duelu pripísali výhru nad Spartakom Trnava.

Ondřej Smetana (tréner Ružomberka): „Myslím, že tréner presne zhodnotil tie veci. Čo sa týka bojovného výkonu a asi skôr remízového zápasu. Je pravda, že ihrisko sa omnoho zlepšilo, ale vidíte, že v prípravnej fáze je to občas pre nás, aj pre súpera, prekážka a futbal trošku trpí. Myslím si, že v prvom polčase bola Trnava na nás dobre pripravená, s čím sme počítali, ale nevedeli sme si s tým poradiť. Myslím si, že v druhom polčase chlapci dobre zareagovali. Naša prípravná fáza bola lepšia. Trošku sme im vliezli do priestorov, kde sme mohli viac hrať. Samozrejme aj tak bolo ťažké dostať sa do ich obrany a vytvárať si šance. V tom prípade musia prísť aj dlhé štandardky, vytvoriť tlak na súpera, hlavne na jeho kvalitnú obranu a to sa nám párkrát podarilo. Takto to dopadlo. Sme veľmi radi za to víťazstvo a ešte proti takému súperovi ako je Trnava, je veľmi cenné. Myslím si, že chlapci boli odmenení za bojovnosť v druhom polčase, za svoje chcenie, za to ako si za tým išli.“

Michal Gašparík (tréner Trnavy): „Bol to taký bojovný, vyrovnaný zápas na zlom ihrisku. Tak aj ten futbal vyzeral. Strašne veľa strát, málo šancí, veľa bojovnosti, nakopávaných lôpt. Potom po autovom vhadzovaní dostaneme gól. Potom sa vrátime do zápasu a znova rozhodla ďalšia štandardka. Od šesťdesiatej minúty sme tam dali chalanov, ktorí teraz hrávajú stabilne. Tie striedania nám absolútne ublížili a nepomohli nám. To bol aj dôvod toho, že sme sa na konci dostali úplne nezmyselne pod tlak. Robili sme štandardky. Jeden aut – gól. Ďalší aut, hneď na to následne roh, kedy prišlo nedorozumenie medzi stopérom a brankárom. Lebo Djurić to mal na hlave, brankár mu to zobral z hlavy a v poslednej sekunde gól. Deväť zápasov sme nevyhrali s Ružomberkom a dnes zase neuveriteľný záver.“