1.5.2018

Vo finále sme nestačili na Slovan + FOTO

V utorok 1. mája 2018 odohral Ružomberok v Trnave finále Slovnaft Cupu so Slovanom Bratislava.
3:1 (1:0)
Štadión Antona Malatinského, Trnava
Pohár
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Šulla - Čikoš, Bajrić, Božikov, Sekulić - Nono - Rabiu, Holman (82. De Kamps), Moha - Čavrić (75. Hološko), Šporar (89. Vittek)

MFK Ružomberok: Macík - P. Maslo, J. Maslo, Jonec, Pikk - Ľupták (82. Takáč) - Daniel, Qose, Gešnábel, Gal Andrezly (75. Kostadinov) - Gerec (89. Kunca)

Góly: 25. Šporar, 48. Božikov, 60. Holman - 58. Gal Andrezly

Žlté karty: 25. Bajrić – 36. Daniel, 73. Pikk, 90+3. P. Maslo

Rozhodovali: P. Hrčka – D. Hrčka, Ádám

Diváci: 4405

Duel sa hral vo výbornej atmosfére, o ktorú sa od úvodu starali fanúšikovia obidvoch klubov. V 4. minúte Gešnábel preveril Šullu, ale brankár Slovana bol na mieste. Už po minúte na druhej strane Macík zneškodnil Bajrićov pokus.V 25. minúte poslal Moha center z ľavého krídla na vzdialenejšiu žrď a Šporar hlavou upratal loptu do siete – 1:0. Tri minúty pred koncom úvodného dejstva Šporar hľadal nebezpečnou prihrávkou pred bránou Holmana a Peter Maslo pohotovo odvrátil loptu na roh.

V 48. minúte zahrával Holman rohový kop a Božikov zvýšil náskok tímu z hlavného mesta na 2:0. Po desiatich minútach vrátil Ružu do zápasu Gal Andrezly, keď strelou k žrdi zužitkoval Gerecovu prihrávku – 2:1. Tento výsledok však dlho nezostal v platnosti, pretože už v 60. minúte Holman nekompromisne namieril pod brvno – 3:1. Krátko potom skončila pred sektorom fanúšikov Slovana pyrotechnika a zápas bol prvýkrát prerušený. V 69. minúte to skúšal z uhla Gal Andrezly a Šulla vyrazil jeho strelu. O tri minúty neskôr došlo k ďalšiemu prerušeniu stretnutia a keďže situácia v sektore priaznivcov klubu z Bratislavy sa neupokojovala, fanúšikovia Slovana museli opustiť štadión. Liptáci hnaní svojimi fanúšikmi sa snažili zdramatizovať duel, ale v 84. minúte Gešnábel v sľubnej pozícii prestrelil bránu.

Finále sa skončilo prehrou Ružomberka 1:3. Pochvalu a poďakovanie si zaslúžia všetci fanúšikovia tímu spod Čebraťa, ktorí prišli do Trnavy a fandili celý zápas aj napriek nepriaznivému stavu.

Martin Ševela (tréner Slovana): "V zápase bola emócia, priebeh sme kontrolovali. Mrzí ma tá škvrna, ktorou bolo prerušenie duelu, nemalo by sa to stávať. Pribrzdilo to tempo, ktoré nebolo také vysoké, ako by som si predstavoval. Mrzí ma aj gól, ktorý sme inkasovali, bolo to pre stratu koncentrácie. Zareagovali sme však a po našom ďalšom zásahu sa už iba dohrávalo. Súper riskoval, my sme mali príležitosti z brejkov, mohli sme to uzavrieť skôr, takto to bolo napäté až do konca. Priebeh finále pre nás bol jednoduchší než priebeh semifinálových duelov proti Trnave, ktoré boli výsledkovo vyrovnané, aj keď sme v nich herne dominovali. Dnes naša reakcia na inkasovaný gól bola výborná, vyšiel nám útok a finalizácia, Holmanov gól nás dostal do pokojnejších vôd. Inak sa hrá, keď tím vedie o dva góly. Je smutné, že oslavy sú bez fanúšikov, no môžu si za to sami - teda tí, ktorí narobili problémy. Takéto niečo skôr je charakteristické pre južanské krajiny. Myslím si, že prerušenie bolo na mieste, išlo o zdravie hráčov. Dopadlo to dobre."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): "V tejto chvíli nám zostáva len pogratulovať Slovanu k zisku pohára. Ja ďakujem hráčom za peknú cestu do finále. Slovan bol favoritom a potvrdil to. Samozrejme, chceli sme uspieť, no Slovan bol dnes lepší. Nesústredili sme sa len na pohár, neuprednostňovali sme tento zápas pred ligovými. Z nášho mužstva iba Ján Maslo zažil jedno pohárové finále, aj to skôr ako náhradník, chýbali nám skúsenosti. Chalanom poďakujem za celú púť do finále a chcem poďakovať našim fantastickým fanúšikom, že prišli v hojnom počte a neúnavne nás povzbudzovali. Vo fáze, keď sme dali kontaktný gól, by pre nás bolo dobré trochu ten stav udržať, no súper hneď strelil svoj tretí gól a aj keď sme za gólom ešte išli, Slovan má kvalitu, aby si to ustrážil a tak to aj dohral. Nebudem sa vyjadrovať k iným veciam, ja riešim futbal."