10.8.2019

Výborný vstup do druhého polčasu nestačil na body + FOTO, VIDEO

V sobotu 10. augusta 2019 odohral Ružomberok domáci zápas štvrtého kola Fortuna ligy so Žilinou.
2:3 (0:3)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
4. kolo, 18:00
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, Maslo, Jonec (46. Brenkus), Madleňák (81. T. Bobček) – Qose, Twardzik – Kostadinov, Takáč (75. Novotný), Regáli – Gerec

MŠK Žilina: Holec – Tomič, Kaša, Králik, Sluka – Káčer (C), Pečovský (64. Diaz), Bernát (62. Minárik) – Jánošík (78. Kiwior), Boženík, Demiri

Góly: 54. Takáč, 58. Kostadinov – 3. Sluka, 27. Bernát, 40. Boženík

Žlté karty: 14. Kostadinov, 72. Takáč – 14. Kaša

Červená karta: 60. Kaša (po druhej žltej)

Rozhodovali: Kráľovič – Weiss, Poláček

Diváci: 1654

Žilina sa ujala vedenia už v 3. minúte, kedy Boženík poslal center z pravej strany, Demiri prenechal loptu Slukovi a ten pekne mierenou krížnou strelou otvoril skóre – 0:1. Po dvadsiatich minútach zahrával Takáč rohový kop, ktorý zatočil pod brvno, ale Holec bol na mieste. V 27. minúte opäť udreli hostia. Krajčírik síce vyrazil Demiriho strelu, no lopty sa zmocnili Žilinčania, Demiri posunul loptu ako na podnose Bernátovi a ten sa nemýlil – 0:2. O štyri minúty našiel Takáč centrom z priameho kopu Regáliho, ktorý zblízka hlavičkoval tesne nad brvno. V 37. minúte Jánošík nebezpečne vypálil spoza veľkého vápna a Krajčírik vyrazil strelu na roh. Po troch minútach Boženík hlavou poslal do siete Slukov center – 0:3.

Ruža vstupovala do druhého dejstva v takmer beznádejnej situácii. V 54. minúte sa však Regáliho prihrávka napokon dostala k Takáčovi a ten sa pred Holecom nemýlil – 1:3. Už po štyroch minútach Qose našiel pred bránou Kostadinova, ktorý strelou ponad brankára znížil na 2:3. V 60. minúte navyše po faule na Krajčírika videl druhú žltú a v zápätí aj červenú kartu Kaša a Žilina musela dohrávať v početnej nevýhode. Ružomberok cítil šancu na zvrátenie zápasu. Dve minúty od vylúčenia hráča hostí to skúsil spoza pokutového územia Qose, lenže Holec vyrazil nepríjemnú strelu. V 68. minúte poslal Takáč z rohového kopu k vzdialenejšej žrdi nebezpečný center a Minárik upratal loptu tesne vedľa vlastnej brány. Hostia sa v tejto fáze duelu sústredili hlavne na bránenie a rýchle protiútoky. Po jednom z nich v 72. minúte Krajčírik pekným zákrokom vyrazil Boženíkovu strelu. O štyri minúty opäť Boženík pálil na bránu, ružomberský gólman vyrazil loptu pred seba a Diaz zblízka prestrelil. V 88. minúte Kostadinov poslal center z pravého krídla na Novotného, no český útočník hlavou minul. V nadstavenom čase našiel Brenkus centrom z rohového kopu Tomáša Bobčeka, ktorý hlavičkoval nad bránu. Ruža napriek veľkej snahe nedokázala vyrovnať a duel sa skončil prehrou 2:3. Pochvalu si zaslúžia všetci naši priaznivci, fandiaci aj napriek nelichotivému stavu.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „Kolega presne vystihol, ako to bolo v prvom polčase. Aj keď by som paradoxne povedal, že z našej strany to herne nebolo zlé, ale efektivita Žiliny, súbojovosť a schopnosť presadiť sa, nám zobrala vietor z plachiet. Druhý polčas naopak ani sám som neveril, že je toto možné, že je to v našich silách, ale moji chlapci ma v druhom polčase veľmi potešili. V druhom polčase to vzali od podlahy. Zrejme z nich spadla ťarcha, ktorá na nás leží už od zápasu s Pohroním. Potom sa to rozbehlo. Dali sme dva góly, súper mal vylúčeného hráča. Mysleli sme, že to zvrátime. Skúšali sme aj nejaké taktické preskupenia. Skúšali sme všetko možné. Žilina nás pustila do ďalších šancí, ale nepremenili sme ich. Takže mám rozpačité pocity. Nakoniec sme sa v druhom polčas dostali trošku vyššie z úplného dna. Ukázali sme, aký potenciál je v našom mužstve a čoho všetkého sme schopní a to ma teší. Prvý polčas sme nezvládli aj kvôli individuálnym chybám. Z tohto zápasu si beriem aj veľa pozitív do budúcnosti. “

Jaroslav Kentoš (tréner Žiliny): „Z nášho pohľadu veľmi dobrý prvý polčas, kedy sme hrali veľmi dobre. Vytvárali sme si gólové príležitosti, premieňali sme ich, hrali sme kombinačne. Takže si myslím, že ten prvý polčas bol veľmi dobrý. V druhom polčase sme inkasovali dva lacné góly. Je logické, že keď súper strelil kontaktný gól, vrátil sa do zápasu. Vzápätí bol vylúčený Filip Kaša. Tým pádom sa všetko zmenilo. Takže v druhom polčase bol Ružomberok silnejší na lopte. Tlačil nás na našu polovicu, ale aj napriek tomu, že sme hrali o jedného menej, mali Róbert Boženík a Ivan Diaz dobré gólové príležitosti. Takže sme radi za víťazstvo, že sme znova strelili tri góly, vytvorili sme si ďalšie gólové šance a za prístup chalanov, že v desiatich to odmakali a vybojovali to.“