29.9.2019

Výhra Béčka v zaujímavom zápase + FOTO, VIDEO

V nedeľu 29. septembra 2019 odohral tím MFK Ružomberok B domáci zápas jedenásteho kola 2. ligy s Púchovom.
2:0 (1:0)
11. kolo, 10:30
MFK Ružomberok vs MŠK Púchov

MFK Ružomberok: Krajčírik – Ondrek, Filinský, Jonec, Madleňák, Múdry, Takáč (52. J. Kudlička), Mário Almaský, Otruba, Kmeť (76. V. Jedinák), R. Kružliak (46. T. Bobček)

MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Michlík, Krčula, Pilát (71. Martinko), Pišoja, Vlček (85. Kopiš), Machara, Holiš (73. Munyorove)

Góly: 20. Takáč, 51. T. Bobček

Žlté karty: 27. R. Kružliak - 37. Krčula, 76. Martinko

Červená karta: 65. Krčula

Rozhodovali: Greško - Špivák, Vass

Diváci: 274

Diváci, ktorí si našli cestu na duel B mužstva sa rozhodne nenudili. V 7. minúte Ondrek prudko vypálil spoza šestnástky a Strelčík chytil jeho strelu. Po desiatich minútach na druhej strane obranca zblokoval nebezpečný Holišov krížny pokus. V 20. minúte namieril Takáč spoza šestnástky presne k žrdi – 1:0. Po troch minútach sa hostia snažili o gólovú odpoveď, lenže Pilát po Macharovej prihrávke minul bránu. V 28. minúte poslal Kmeť center do šestnástky, kde našiel Otrubu, no ten hlavičkoval vedľa púchovskej svätyne.

V 51. minúte Kmeť prihral do veľkého vápna Otrubovi, ale jeho strelu vyrazil Strelčík. Už po chvíli si Bobček nabehol na center z ľavej strany a hlavou umiestnil loptu do siete – 2:0. V 56. minúte Krčula namieril z hranice šestnástky tesne nad. Po troch minútach na druhej strane Strelčík vyrazil nebezpečnú Kmeťovu strelu. V 62. minúte Krajčírik podržal svoje mužstvo, keď najskôr nohou zblokoval zakončenie hostí z uhla a následne vyrazil prudkú Holišovu dorážku. O tri minúty neskôr zahrávali hostia roh. Po ňom nasledoval rýchly domáci protiútok, na ktorého konci Krčula fauloval unikajúceho Bobčeka, za čo videl červenú kartu a tak museli hostia dohrávať v početnej nevýhode. Následný priamy kop zahrával Mário Almaský a jeho strelu chytil Strelčík. Domáci brankár bol v pohotovosti aj v 69. minúte, kedy vyrazil Madleňákovu strelu a pri následnom Almaského zakončení ho na bránkovej čiare zastúpil obranca. Po piatich minútach mal Mário Almaský ďalšie dve šance. Najskôr namieril tesne nad a krátko na to nebezpečne vystrelil po Bobčekovej prihrávke, ale Strelčík predviedol výborný zákrok. V 76. minúte obranca hostí nebezpečne poslal domácu prihrávku na svoju bránu, lenže aj teraz úspešne zasiahol brankár. Po deviatich minútach Bobček prihral Otrubovi do obrovskej šance, no jeho zakončenie vyrazil Strelčík. Krátko na to na opačnej strane Krajčírik zneškodnil Michlíkovu strelu zblízka. Minútu pred koncom riadnej hracej doby Múdry po Almaského prihrávke spoza veľkého vápna namieril tesne vedľa.

Tím MFK Ružomberok B má na svojom konte osemnásť bodov a patrí mu priebežné šieste miesto. Najbližšie stretnutie odohrá v sobotu 5. októbra 2019 o 15:00, kedy si v hlavnom meste zmeria sily s rezervou Slovana Bratislava.