26.9.2020

Vysoká prehra so Slovanom Bratislava + VIDEO

V sobotu 26. septembra 2020 odohral Ružomberok ôsme kolo Fortuna ligy na pôde Slovana Bratislava.
5:0 (2:0)
Národný futbalový štadión - Tehelné pole
8. kolo, 19:00
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Greif - Pauschek, Abena, Bajrić, De Marco - Nono, de Kamps (86. Božikov) - Holman (74. Weiss) - Čavrić (67. Daniel), Medved (74. Strelec), Moha (67. Ratao)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Kmeť (86. Filinský), Takáč (61. Kojnok), Kochan, Zsigmund (78. Múdry), Ďungel (46. Madleňák) – Gerec, Almási (61. Regáli)

Góly: 24. a 47. Čavrić, 30. a 60. Holman, 79. Ratao

Žlté karty: 55. De Kamps, 84. Weiss - 51. Čurma, 53. Zsigmund, 59. Maslo

Rozhodovali: Ziemba - Vorel, Ádám

Diváci: 975

V 4. minúte sa dostal Medved k strele z vnútra veľkého vápna, lenže z uhla minul bližšiu žrď. Po troch minútach sa prepracoval do dobrej streleckej pozície Holman, ale poslal krížnu strelu tesne vedľa. V 11. minúte Medved preveril Macíka zakončením spoza pokutového územia a ružomberský gólman bol na mieste. O päť minút neskôr sa Čavrić preštrikoval po ľavej strane do veľkého vápna a adresoval Holmanovi loptu pred odkrytú časť brány hostí, ale domáci futbalista ju v obrovskej šanci tesne minul. Krátko na to Macík vyrazil prudkú strelu Holmana spoza šestnástky. V 20. minúte Moha vyslal technickú strelu spoza veľkého vápna, ktorá tesne minula vzdialenejšiu žrď. Po minúte na opačnej strane Almási preveril Greifa hlavičkou, lenže domáci gólman nemal s týmto zakončením najmenší problém. V 24. minúte Čavrič dostal prihrávku do šestnástky a otvoril skóre – 1:0. O šesť minút neskôr Bajrič našiel vo veľkom vápne Holmana a ten bez problémov zvýšil na 2:0. V 41. minúte Takáč našiel centrom Almásiho, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. Po troch minútach sa De Kamps snažil z polovice ihriska prekonať vybehnutého Macíka, lenže minul opustenú bránu. Na konci prvého polčasu získali Ružomberčania pokutový kop, lenže Maslo strelou na stred brány neprekonal Greifa.

V 47. minúte Čavrić prešiel po pravej strane do šestnástky, prekonal Macíka a pripísal si druhý presný zásah v zápase – 3:0. Po štyroch minútach Madleňák vypálil spoza veľkého vápna a Greif vyrazil jeho zakončenie. V 60. minúte po Nonovom priamom kope Holman zvýšil svojím druhým gólom v stretnutí na 4:0. O šesť minút neskôr Kmeť poslal z rohového kopu prihrávku Kochanovi, ten našiel Gereca, lenže hlavička ružomberského útočníka smerovala nad brvno. V 73. minúte sa Medved dostával do šance, ale Macík včas vybehol a nedovolil zakončiť tiesnenému ofenzívnemu hráčovi Slovana. Po troch minútach našiel Kmeť centrom z rohového kopu Kojnoka, lenže ten hlavičkoval mimo brány. V 79. minúte poslal Weiss výbornú prihrávku pred bránu, po ktorej Ratao upratal loptu do siete – 5:0. O osem minút neskôr sa dostával po centri z pravého krídla do šance Gerec, lenže pred bránou sa mu nepodarilo presadiť cez domáceho obrancu. V 89. minúte Pauschek vypálil na bránu a Macík na dvakrát zneškodnil jeho zakončenie. V závere ešte získali Liptáci rohový kop, ale na vysokej prehre 0:5 sa už nič nezmenilo.