16.3.2024

Z Podbrezovej si odvážame tri body + VIDEO

V sobotu 16. marca 2024 odohral Ružomberok v Podbrezovej druhé kolo nadstavbovej časti Niké ligy.
0:2 (0:0)
ZELPO Aréna Podbrezová
Nadstavba, 15:00
FK Železiarne Podbrezová vs MFK Ružomberok

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Bartoš, Bakaľa, Mielke (68. Mrva) – Kováčik, Bajo, Chyla (68. Faško), Ridwan (68. Masaryk) – Galčík (46. Assinor), Kabongo (46. Talakov) – Paraj

MFK Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš – Luterán, Zsigmund, Múdry (46. Lavrinčík), Selecký – Gerec (46. Hladík), Chrien (87. Domonkos), Šefčík (58. Boďa)

Góly: 61. Hladík, 66. Boďa

Žlté karty: 69. Paraj - 64. Frühwald, 90. Domonkos

Rozhodovali: Choreň - Roszbeck, Pacák

Diváci: 1167

Liptákom pre tri žlté karty v doterajšom priebehu súťaže chýbal na lavičke hlavný tréner Ondřej Smetana. V úvodnom dejstve boli nebezpečnejší Železiari. Podbrezovčania prvýkrát pohrozili v 3. minúte, keď Sanusiho strelu z uhla chytil Frühwald. Po troch minútach Kabongo zatočil loptu z hranice veľkého vápna tesne vedľa horného rohu ružomberskej brány. V 9. minúte Chyla zdiaľky namieril nad brvno. O sedemnásť minút Sanusi nebezpečne vypálil spoza šestnástky a Frühwald vyrazil strelu ponad brvno. V 33. minúte to Bartoš vyskúšal z väčšej vzdialenosti a gólman hostí musel vyrážať zakončenie domáceho futbalistu na rohový kop, po ktorom Paraj hlavičkoval nad brvno. O tri minúty získali Železiari priamy kop. Galčík z tejto štandardnej situácie strieľal na bránu, kde bol pripravený Frühwald. V 44. minúte Malý vystrelil spoza šestnástky tesne nad brvno. Vzápätí na opačnej strane Kováčik tiesnený Seleckým trafil z uhla do bočnej siete.

Na začiatku druhého polčasu získali Liptáci priamy kop. K jeho rozohrávke sa podujal Šefčík, no mieril nad brvno. V 53. minúte Talakov preveril Frühwalda pokusom z väčšej vzdialenosti, ale ružomberský gólman bol pozorný. O štyri minúty Hladík nahrával pred odkrytú časť brány Seleckému, pred ktorým v poslednej chvíli loptu odvrátil ponad brvno Kováčik. V 60. minúte Lavrinčík vypálil spoza veľkého vápna tesne nad. Už o minútu využil Hladík zaváhanie v domácej rozohrávke a otvoril skóre – 0:1. Domáci sa okamžite snažili o odpoveď a získali priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti, odkiaľ Bartoš minul bránu. V 66. minúte Hladík našiel pred bránou Boďu, ktorý zblízka nemal problém prekonať súperovho gólmana – 0:2. Po piatich minútach Assinor zblízka minul bližšiu žrď. V 77. minúte Frühwaldovi síce nevyšla rozohrávka podľa jeho predstáv keď prihral Assinorovi, lenže následne odčinil svoje zaváhanie a zmaril šancu domáceho futbalistu. O osem minút sa Masaryk ocitol vo veľkej šanci, ale vystrelil vedľa bližšej žrde. V nadstavenom čase Assinorovu strelu vyrazil Frühwald a po chvíli si ružomberský gólman poradil aj s Bartošovou strelou zblízka. Ruža vyhrala v Podbrezovej 2:0 a v tabuľke preskočila svojho súpera.