24.11.2018

Z hlavného mesta odchádzame s cenným bodom + VIDEO

Ružomberok sa v šestnástom kole Fortuna ligy predstavil na pôde Slovana Bratislava.
1:1 (0:1)
Pasienky
16. kolo, 14:00
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Greif - Apau, Bajrić, Božikov, Suchockij - Ljubičić (89. Saláta) - Dražić (79. Strelec), De Kamps (66. Savičević), Holman, Moha - Čavrić

MFK Ružomberok: Macík - Jonec, J. Maslo, D. Kružliak, Twardzik - Kochan, Qose - Kostadinov (89. Kmeť), Takáč (77. Mustedanagić), Gal Andrezly - Gerec (82. R. Kružliak)

Góly: 75. Holman - 45. Qose

Žlté karty: 66. J. Maslo, 90. R. Kružliak, 90. Macík

Rozhodovali: Glova - Bobko, Ádám

Diváci: 1091

Po zdravotných problémoch si oranžový dres opäť obliekol Ján Maslo, naopak ale kvôli zraneniu nemohol zasiahnuť do hry Erik Daniel. V 3. minúte poslali hostia center z ľavej strany do domáceho veľkého vápna a Gerec hlavičkoval nad brvno. O sedem minút neskôr Gal Andrezly preveril Greifa, no ten chytil jeho pokus. Po chvíli domáci hráči zblokovali Twardzikove zakončenie a Takáčovi nevyšla snaha o dorážku. V 29. minúte získal Slovan priamy kop. Holman sa rozhodol pre strelu na bránu a Macík vyrazil pokus smerujúci k žrdi na roh. Po chvíli zahrávali domáci ďalší rohový kop. Na center si najlepšie nabehol Bajrić a jeho hlavičku výborným zákrokom nepustil do siete Macík. V 45. minúte potiahol Gal Andrezly útok po ľavom krídle, následnou prihrávkou našiel v šestnástke Qoseho a ten nekompromisnou strelou rozvlnil sieť – 0:1.

V 61. minúte zahrávali domáci rohový kop a Čavrić hlavičkoval nad ružomberskú bránu. O sedem minút neskôr získal Slovan priamy kop, ale Holmanova strela z neho bola zblokovaná tesne nad brvno. V 71. minúte Apau našiel Holmana a jeho akrobatické zakončenie smerovalo mimo priestoru medzi tromi žrďami. Po štyroch minútach sa už aktívny Holman nemýlil, keď vyrovnal na 1:1. V 79. minúte to Ljubičić vyskúšal z väčšej vzdialenosti, lenže netrafil ružomberskú svätyňu. V 87. minúte zahrávali domáci roh, po ktorom nasledoval závar v šestnástke a hostia ho ustáli. Ďalšie minúty už nepriniesli zmenu skóre a Ružomberok remizoval so Slovanom Bratislava 1:1.