15.5.2022

Zápas bohatý na góly nám priniesol prvé ligové striebro + VIDEO

V nedeľu 15. mája 2022 odohral Ružomberok v Dunajskej Strede deviate kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy.
2:3 (1:2)
MOL Aréna
Nadstavba, 20:00
FC DAC 1904 Dunajská Streda vs MFK Ružomberok

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Veszelinov – Blackman, D. Kružliak, Brunetti, Davis – Dimun (76. Andrezinho), Njie (46. Cigaņiks) – Moumou (72. Verlinden), Nebyla, Andzouana (58. Balogh) – Sharani (46. Krstović)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (89. Múdry), F. Lichý – Regáli (61. Gerec), Domonkos, Rymarenko (66. Ďungel) – T. Bobček

Góly: 2. Dimun, 84. Krstović – 6. Regáli, 20. Mojžiš, 76. T. Bobček

Žlté karty: 24. D. Kružliak – 45. Luterán, 62. Krajčírik, 87. T. Bobček, 90. Domonkos, 90.+2 Gerec

Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Poláček

Diváci: 5068

Už v 2. minúte otvoril skóre Dimun peknou strelou z hranice veľkého vápna – 1:0. Vzápätí sa snažil o rýchlu odpoveď Madleňák, no jeho strela bola zblokovaná na rohový kop. V 6. minúte Bobček potiahol útok hostí a výbornou prihrávkou našiel nabiehajúceho Regáliho, ktorý bez váhania vyrovnal na 1:1. Po piatich minútach sa Nebyla ocitol vo veľkej šanci, no Fabiš zblokoval jeho strelu. V 17. minúte bol v podobnej pozícii Andzouana a tentokrát vo svojej šestnástke úspešne zasiahol Maslo. O tri minúty získali Liptáci rohový kop. Domonkos odcentroval k vzdialenejšej žrdi, kde hľadal Bobčeka. Pred ním síce stihol loptu hlavou odvrátiť Davis, no nasmeroval ju priamo k Mojžišovi, ktorého hlavička si už našla cestu do siete – 1:2. V 28. minúte prešla domáca prihrávka až k Nebylovi s Andzouanom, no situáciu prečítal Krajčírik a dobrou reakciou ich nepustil do šance. Po piatich minútach Domonkos poslal nebezpečný center z rohového kopu a Veszelinov musel vyrážať loptu. V 42. minúte Dimun vypálil z pätnástich metrov k žrdi a Krajčírik nádherným zákrokom vyrazil jeho zakončenie na rohový kop.

V 50. minúte to skúsil striedajúci Krstović z hranice veľkého vápna, ale Krajčírik si dal pozor na nie veľmi razantné zakončenie. Po piatich minútach nebezpečne strieľal Moumou, lenže aj túto strelu chytil ružomberský gólman, ktorý sa zaskvel aj v 56. minúte, kedy vyrazil zakončenie Brunettiho z väčšej vzdialenosti. Po štyroch minútach Moumou vypálil spoza šestnástky nad brvno. V 66. minúte pohrozili hostia zásluhou striedajúceho Gereca, lenže jeho strelu z uhla vyrazil Veszelinov. Po dvoch minútach na opačnej strane ihriska Nebyla vypálil tesne vedľa. V 76. minúte Fabiš našiel pri bližšej žrdi Bobčeka a ten peknou pätičkou upratal loptu do brány – 1:3. O osem minút sa však domáci vrátili do zápasu, keď Krstović prekonal Krajčírika – 2:3. V 88. minúte získala Dunajská Streda priamy kop a Davisov center zblokoval múr tesne nad brvno. Po dvoch minútach Verlinden vypálil z mierneho uhla a Krajčírik vyrazil prudké zakončenie na rohový kop.

Ružomberčania si ustrážili víťazstvo 3:2, ktoré pre nich znamenalo definitívne zaistenie prvého ligového striebra v klubovej histórii. Okrem aktuálne vybojovaného druhého miesta sa Liptáci môžu v najvyššej súťaži pochváliť jedným ligovým prvenstvom z roku 2006, kedy zároveň vyhrali aj Slovenský pohár a štyrmi tretími miestami z rokov 2001, 2004, 2017 a 2019.