29.9.2018

Zápas v Michalovciach sa skončil remízou + VIDEO

V sobotu 29. septembra 2018 odohral Ružomberok zápas desiateho kola Fortuna ligy s domácimi Michalovcami.
2:2 (0:2)
MFK Zemplín Michalovce
10. kolo, 19:00
MFK Zemplín Michalovce vs MFK Ružomberok

MFK Zemplín Michalovce: Kira - Nawotka, Carrillo, Beskorovajnij, Vojtko - Turik - Diarra (46. Sulley), Žofčák, P. Kolesár (80. Kurminowski), Regáli (46. Rota) - Vaščák

MFK Ružomberok: Macík - Jonec (82. D. Kružliak), J. Maslo, Twardzik, Urdinov - Qose, Kochan - Daniel, Mustedanagič (86. Takáč), Kostadinov (76. Gal Andrezly) - Tandir

Góly: 58. Sulley, 85. Kurminowski - 24. Kostadinov, 41. Qose

Žlté karty: 49. Turík - 70. Kostadinov

Rozhodovali: Somoláni - Roszbeck, Pozor

Diváci: 924

V 4. minúte vystrelil spoza šestnástky Peter Kolesár, ale Macík nemal problém chytiť jeho pokus. Po troch minútach na druhej strane po Tandirovej prihrávke nebezpečne vystrelil Daniel, lenže strelu v poslednej chvíli zblokoval obranca. V 10. minúte Mustedanagić vysunul pohotovou prihrávkou Daniela, no jeho zakončenie z uhla zneškodnil Kira. Nevyužitú šancu mohol v zápätí potrestať Žofčák, ale vo veľkej šanci minul bránu. V 24. minúte poslal Daniel výbornú prihrávku pred bránu a Kostadinov upratal loptu do siete – 0:1. Po piatich minútach mal vyrovnávajúci gól na kopačke Diara, ale obranca zblokoval jeho strelu na roh. V 33. minúte Tandir poslal spätnú prihrávku na Kostadinova a ten z hranice veľkého vápna namieril nad brvno. O osem minút neskôr si Qose vymenil loptu s Kostadinovom a krásnym lobom zvýšil náskok hostí – 0:2.

V 58. minúte sa pred bránou nemýlil striedajúci Sulley a znížil na 1:2. Domáci sa po góle zahryzli do svojho súpera. Po šiestich minútach sa však dostal k nebezpečnej hlavičke Tandir, no Kira chytil jeho zakončenie. V 68. minúte zahrával Daniel rohový kop a po ňom spoza veľkého vápna minul bránu Mustedanagić. Krátko po tom bol v šestnástke faulovaný Twardzik a Tandirov pokutový kop vyrazil Kira. V 73. minúte poslal Macík dlhý výkop až na Tandira, pri jeho strele bol však aj tentokrát úspešnejší domáci gólman. Po dvoch minútach na druhej strane Žofčák našiel Sulleya a ten z uhla rozvlnil bočnú sieť. V 77. minúte si Vaščák nabehol na center z ľavej strany a zblízka tesne prehlavičkoval ružomberskú svätyňu. O osem minút neskôr Beskorovainyi poslal loptu pred bránu a po teči Kurminowského skončila v sieti – 2:2. Michalovce sa následne snažili o kompletný obrat. V 90. minúte zahrávali domáci rohový kop a Sulleyovu nebezpečnú hlavičku vyrazil Macík. V samom závere stretnutia ružomberský brankár vyrazil Kurminowského strelu a Sulleyou dorážku zblokoval obranca na brvno.