5.5.2018

Zaslúžené domáce víťazstvo nad Slovanom + FOTO, VIDEO

V sobotu 5. mája 2018, odohral Ružomberok domáci zápas 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Slovanom Bratislava. Liptáci mali tomuto súperovi čo vracať, keďže mu podľahli vo všetkých štyroch doterajších tohtosezónnych vzájomných súbojoch, vrátane finále Slovnaft Cupu.
1:0 (1:0)
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs ŠK Slovan Bratislava

MFK Ružomberok: Macík – Jonec, J. Maslo, Menich – Daniel, Qose, Ľupták, Gal Andrezly (80. Kochan), Pikk – Gerec (73. Čapek), Gešnábel (46. Kostadinov)

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Čikoš, Bajrić (72. Vittek), Božikov, Sekulić – Nono – Hološko, Holman, Savičevič (24. de Kamps), Cmiljanić (58. Moha) – Šporar

Gól: 33. Gešnábel

Žlté karty: 21. J. Maslo, 45. Daniel, 90. Kochan - 45. Bajrić

Rozhodovali: Kráľovič - Weiss, Hrmo

Diváci: 1148

V 12. minúte zahrával Ružomberok priamy kop, po ktorom Ján Maslo vystrelil mimo brány. Po dvoch minútach sa Gešnábel dostal do veľkej šance, lenže jeho nie veľmi razantné zakončenie zneškodnil Šulla. Ružomberská aktivita pokračovala aj naďalej. V 19. minúte brankár Slovana chytil strelu Jána Masla z priameho kopu a po deviatich minútach tiesnený Gerec neusmernil Danielovu prihrávku medzi tri žrde. Liptáci sa dočkali zaslúženej odmeny v 33. minúte, kedy Gešnábel otvoril skóre utešenou strelou k žrdi z viac ako dvadsiatich metrov – 1:0. Po štyroch minútach to vyskúšal z uhla Daniel a Šulla vyrazil strelu na roh.

V 67. minúte Gal Andrezly vystrelil spoza šestnástky nad brvno. O sedem minút neskôr mohla Ruža zveľadiť svoj náskok, keď sa rútil na bránu Čapek. Český útočník bol však križovaný obrancom a tak zvolil prihrávku dozadu na Daniela, ten našiel Qoseho a málo razantnú strelu albánskeho futbalistu smerujúcu k žrdi vyrazil Šulla. V zápätí na druhej strane Hološko namieril tesne nad. V ďalšom priebehu už Ružomberok bez väčších problémov postrážil jednogólový náskok a hnaní výborne fandiacim fanklubom Concordia 1906 doviedol stretnutie do víťazného konca.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Nám išlo o taký zdravý športový revanš po Pohári aj o to, že sme počúvali zo všetkých strán, že Slovan sme ešte v tomto ročníku neporazili. Chalani boli nastavení tak, že do zápasu dajú energiu aj kvalitu a myslím, že z našej strany to bol veľmi slušný výkon. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili. Mali nejaké dve strely na bránu, aj to málo nebezpečné. Takže pracovali sme naozaj kvalitne v defenzíve aj v ofenzíve. Vypracovali sme si dostatok šancí, aby bol výsledok ešte lepší, aby bol ešte vyšší gólový rozdiel, ale víťazstvo si veľmi ceníme. Slovanu držíme palce, aby skončil do tretieho miesta, aby sme si trošku predĺžili sezónu. Myslím, že to víťazstvo sme si dnes zaslúžili a je právom naše.“

Martin Ševela (tréner Slovana Bratislava): „Z našej strany to nebol absolútne dobrý zápas. Dnes nebola mentalita mojich hráčov, čo ma samozrejme veľmi mrzí, pretože tá energia, tá vášeň tri-štyri dni dozadu z finále Pohára tu dnes nebola. Zdupľovali sme im to aj pred zápasom, že každý jeden zápas je dôležitý. Sú profíci, musia sa na to pripraviť. Po nejakom čiastkovom úspechu je dôležité, aby sme opäť prepli na ligu a pokračovali v tých víťazstvách a v tých výkonoch, ktoré sme predvádzali, ale dnes sme sa k tomu ani nepriblížili. S dvomi strelami na bránu sa ani nedá zvíťaziť. Tam nebola dobrá činnosť stredových hráčov, tým pádom sme nemohli hrať po zemi svoju hru. Museli sme to nakopávať smerom hore. Krídla sa nám absolútne nepresadili, nechodili prihrávky do pokutového územia. Tým pádom Šporar nedostával také lopty, aké by potreboval, takže efektivita tým pádom žiadna. Ťažko sa mi to hodnotí, pretože robíte maximum preto, aby mužstvo podávalo výkony na čo najvyššej úrovni a dnes sme sa k tomu ani nepriblížili a musím povedať, že Ružomberok dnes zvíťazil zaslúžene a my sme si nezaslúžili podľa dnešného výkonu ani bod. Potrebujeme pracovať hlavne na mentalite hráčov, pretože máme ešte teraz dve kolá, dokonca boli ešte tri pred týmto zápasom a niektorí si už mysleli, že je koniec ligy, že už nemajú na čo siahnuť, ale nie je jedno či skončíte tretí, druhí, prípadne prví. Treba do každého jedného zápasu dať maximum a to dnes moji hráči nedali.“