4.5.2022

Zaslúžené víťazstvo a upevnenie priebežnej druhej pozície + FOTO, VIDEO

V stredu 4. mája 2022 o 17:00 odohral Ružomberok domáci zápas ôsmeho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy so Žilinou.
3:0 (1:0)
Štadión pod Čebraťom
Nadstavba, 17:00
MFK Ružomberok vs MŠK Žilina

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Mojžiš, Madleňák – Luterán (90.+1 Múdry), Lichý – Gerec, Domonkos (76. Rakyta), Rymarenko (86. Macejko) – Bobček (76. Úradník)

MŠK Žilina: Belko – Kopásek, Kopas, Minárik (46. Leitner), Owusu – F. Mráz (59. Sauer), Stojchevski (79. Myslovič), Iľko (88. Jambor) – Kaprálik (79. Slebodník), Paur, Ďuriš

Góly: 43. Rymarenko, 60. Gerec, 63. Bobček

Žlté karty: 69. Domonkos, 82. Rakyta – 24. Kopas

Červená karta: 69. Paur

Rozhodovali: Smolák – Weiss, Jekkel

Diváci: 1050

Liptáci boli od úvodu aktívnejší. V 7. minúte hlavičkoval po Domonkosovom rohovom kope Mrva do spojnice žilinskej brány. O sedem minút neskôr sa ocitol Bobček zoči-voči Belkovi, ktorý nohou vyrazil jeho strelu. V 21. minúte opäť Bobček strieľal na bránu, jeho zakončenie zblokoval Kopas rukou a po odobrení systémom VAR nasledoval pokutový kop. Brankár Belko si vybral rovnakú stranu ako Domonkos a vyrazil jeho strelu z bieleho bodu. Domonkos mohol po deviatich minútach napraviť svoje zaváhanie, lenže spoza veľkého vápna vystrelil tesne nad. V 43. minúte Rymarenko otvoril skóre zakončením z uhla – 1:0.

V 53. minúte Rymarenko spoza šestnástky tesne minul bližšiu žrď. Po troch minútach Lichý presným centrom vysunul Gereca. Ružomberský útočník prekonal Belka. Nasledovalo preverovanie situácie systémom VAR a po piatich minútach bol napokon presný zásah uznaný – 2:0. V 63. minúte sa aktívni domáci tešili opäť, keď Bobček potiahol útok po ľavej strane ihriska a svoj ofenzívny prienik zakončil peknou strelou, ktorá sa obtrela o žrď a skončila v bráne – 3:0. Krátko na to Domonkos bez váhania zblízka vypálil na bránu, no Belko bol proti nemu aj tentokrát úspešný a vyrazil jeho strelu. V 68. minúte našiel Domonkos centrom z rohového kopu Bobčeka a hlavička domáceho ofenzívneho futbalistu zapadla tesne vedľa. Po minúte sa na trávniku strhla strkanica. Nervy na uzde neudržal najmä žilinský kapitán Paur, ktorý videl červenú kartu a hostia dohrávali v početnej nevýhode. V 75. minúte Luterán našiel peknou prihrávkou Lichého a jeho zakončenie vyrazil Belko. V ďalšom priebehu dostali priestor na trávniku aj mladí ružomberskí futbalisti Viktor Úradník, Jakub Rakyta a Adrián Macejko. Ruža vyhrala 3:0 a upevnila si druhú pozíciu v tabuľke, kde má momentálne trojbodový náskok pred treťou Trnavou.

Peter Struhár (tréner Ružomberka): „Musím povedať, že do dnešného zápasu sme išli s tým, že vieme v akom rozpoložení je Žilina a vedeli sme čo nás čaká, že chceme urobiť veľký krok k úspechu a k historickému druhému miestu. Tak to aj od začiatku vyzeralo. Mali sme veľmi dobrý vstup. Mali sme penaltu, jednu veľkú šancu, ktorú mal Bobček. Žiaľbohu sme ich nepremenili, ale chalani proste mali naprogramované hlavy tak, že v dnešnom zápase si vôbec nepripúšťali, že by sme nevyhrali. To, že sme vyhrali 3:0 sa odzrkadlilo aj z toho dôvodu, že chalani hrali s chuťou. Myslím si, že tí ľudia, čo dnes prišli na futbal sa fakt museli baviť. Dnes sme ukázali dominanciu v hre. Hrali sme vo veľkej intenzite s emóciou. Vedeli sme, že Žilina má mladých hráčov a keď budeme hrať agresívny futbal určite ten gól dáme. Musím chlapcov hlavne pochváliť za koncentráciu počas celého zápasu, čoho následkom bolo nula striel na našu bránu. Chalani si už potom zápas dohrali. Následne ešte súper dostal červenú kartu. Takže sme mohli vytiahnuť ďalších našich mladých hráčov aby okúsili chuť Fortuna ligy. Sme veľmi radi, že sme spravili ten veľký krok po takomto výkone.“

Ivan Belák (tréner Žiliny): „Po takomto zápase sa samozrejme ťažko hodnotí, hlavne po tom výsledku. Aj potom v závere ako sme museli dohrávať ten zápas. Začiatok bol z našej strany rozháraný. Chalani boli nervózni. Bolo na nich vidieť nervozitu. Keď náš brankár chytil penaltu, trochu sme sa pozdvihli, ale nedostávali sme sa do finálnej fázy. Mali sme nejaké náznaky pred pokutovým územím, ale boli sme netrpezliví, zbrklí. Hrali sme moc kolmo a tým pádom sme si nevytvorili ani nejakú príležitosť. Potom si myslím, že ten gól na 1:0 sa dal uhrať. Bolo tam veľa individuálnych reťaziacich sa chýb a z toho sme dostali gól. V druhom polčase sme si nechali súpera zabehnúť za obranu. Takisto tam nevystúpil náš krajný obranca. Pri treťom góle bola chyba stopérov. Nemôžeme dostať taký gól z lopty kopnutej na našu polovicu. Záver zápasu, keď sme hrali o jedného menej, už bol v jasnej réžii domácich a už sme ten zápas len dohrávali.“