23.2.2019

Zinedin Mustedanagić rozhodol o výhre v Podbrezovej + VIDEO

V sobotu 23. februára 2019 odohral Ružomberok zápas dvadsiateho kola Fortuna ligy s domácou Podbrezovou.
0:1 (0:0)
Zelpo Aréna, Podbrezová
20. kolo, 14:00
FK Železiarne Podbrezová vs MFK Ružomberok

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Oravec (46. Bartoš), Kiwior, Mojžiš – Viazanko, Paraj (88. Pavúk) – Urbanič (65. Halgoš), Špyrka, Breznaník – Olatunji

MFK Ružomberok: Macík - Čurma, J. Maslo, D. Kružliak, Twardzik – Qose, Kochan (69. Takáč) – Kostadinov (90. Kmeť), Mustedanagić (89. Gerec), Gal Andrezly – Tandir

Gól: 60. Mustedanagić

Žlté karty: 39. Obročník, 77. Breznaník - 20. Mustedanagić, 56 D. Kružliak, 73. Qose, 90. Macík

Rozhodovali: Ochotnický - Žákech, Galo

Diváci: 891

Prvú šancu mali v 4. minúte domáci hráči, keď Macík vyrážal Breznaníkov pokus. Ten istý hráč sa dostal k strele aj o minútu neskôr, ale ružomberský gólman vyrazil jeho zakončenie z uhla na rohový kop. Po rohu nebezpečne vystrelil spoza veľkého vápna Obročník a Macík vyrážal loptu smerujúcu pod brvno na ďalší roh, po ktorom Železiari hlavičkovali do bočnej siete. V 25. minúte vyslal na druhej strane veľmi pekný strelecký pokus Qose, ktorý si všimol vybehnutého brankára a zo stredu ihriska len tesne minul brvno. V 41. minúte sa domáci dostali k nebezpečnej hlavičke a Macík ju vyrazil. V závere polčasu prišli rušné momenty na oboch stranách. Najskôr Kostadinov hlavou rozvlnil sieť po priamom kope a jeho gól neplatil pre ofsajd a krátko na to na druhej strane z rovnakého dôvodu neplatil ani gól Podbrezovej. Definitívnu bodku za úvodným dejstvom dala strela Breznaníka z priameho kopu, ktorú skrotil Macík.

Štyri minúty po zmene strán Liptáci opäť dostali loptu do siete, no ani tento presný zásah neplatil. V 60. minúte sa už Ruža predsa len ujala vedenia, keď po Twardzikovom vhadzovaní a Tandirovej prihrávke presne k žrdi namieril Mustedanagić – 0:1. Po pätnástich minútach Breznaník vystrelil z hranice veľkého vápna, ale mieril nepresne. V 83. minúte po priamom kope hlavičkoval mimo brány Tandir. V nadstavenom čase zahrávali domáci hráči roh a po ňom sa dostal do samostatného úniku Kostadinov, no sám pred brankárom minul bránu. Na druhej stane nebezpečne centroval Olatunji a jeho strieľaný center Macík vyrazil nad brvno. Ruža vyhrala v Podbrezovej 1:0 a definitívne si zaistila účinkovanie v prvej šestke.