8.4.2023

Zo Záhoria odchádzame s bodom + VIDEO

V sobotu 8. apríla 2023 odohral Ružomberok v Skalici štvrté kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy.
1:1 (0:1)
Mestský futbalový štadión Skalica
Nadstavba, 18:00
MFK Skalica vs MFK Ružomberok

MFK Skalica: Šemrinec – Krčík, Blažek, Hurtado, Rudzan – Nagy, Hollý (65. Mášik) – Morong (71. Švec), Vlasko (71. Medved), Yao (81. Baumgartner) – Haša

MFK Ružomberok: Frühwald – Selecký, Maslo, Mojžiš, Madleňák – Zsigmund – Šefčík (55. Gerec), Chrien, Domonkos, Bobček – Boďa (67. Macejko)

Góly: 70. Vlasko – 39. Šefčík

Žlté karty: 35. Haša, 58. Nagy, 67. Junas – 28. Šefčík, 68. Zsigmund

Rozhodovali: Glova – Bednár, Štrbo

Diváci: 515

V 5. minúte zahrávali Liptáci priamy kop. Seleckého center domáci odvrátili pred Chriena, ktorého pokus dopadol na hornú sieť. Po troch minútach Haša zatočil loptu spoza veľkého vápna mimo vzdialenejšej žrde. V 11. minúte Madleňák riskantne poslal Blažekov center z ľavej strany tesne vedľa vlastnej brány. Nasledoval preto rohový kop, po ktorom Bobček zblokoval nebezpečnú strelu Nagya. V 13. minúte Šefčík pohotovo vypálil z mierneho uhla a Šemrinec vyrazil jeho zakončenie. Po dvoch minútach Domonkos našiel centrom z rohového kopu Boďu, no hlavičku ružomberského útočníka zastavilo brvno. Boďa sa dostal k ďalšiemu hlavičkovému pokusu v 17. minúte, lenže loptu chytil Šemrinec. O osem minút bola nebezpečná strela Blažeka zblokovaná hráčom hostí tesne vedľa. V 39. minúte Šefčík otvoril skóre peknou strelou spoza šestnástky – 0:1.

Na začiatku druhého dejstva to skúšal hlavou Rudzan, lenže Frühwald bol na mieste. V 54. minúte Morong našiel centrom z pravej strany Vlaska, ktorého hlavičku chytil gólman hostí. Po dvoch minútach Yao predviedol zaujímavý protiútok, vymenil si loptu s Vlaskom a vystrelil tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 67. minúte si po rohovom kope Yao nebezpečne nabehol pred bránu, no loptu tesne minul. Po troch minútach Vlasko zatočil strelu z hranice veľkého vápna k vzdialenejšej žrdi a vyrovnal na 1:1. V 80. minúte Rudzan vypálil spoza šestnástky tesne nad brvno. Vzápätí sa podobná situácia udiala aj na opačnej strane trávnika, kedy Domonkos taktiež mieril nad. Na výsledku sa už do konca stretnutia nič nezmenilo a Ruža remizovala v Skalici 1:1.