23.10.2021

Zo Záhoria si vezieme tri body + VIDEO

V sobotu 23. októbra 2021 odohral Ružomberok dvanáste kolo Fortuna ligy na štadióne Senice.
0:2 (0:1)
FK Senica
12. kolo, 18:00
FK Senica vs MFK Ružomberok

FK Senica: Ravas – Twardek, Gáč, Pavlík, Šimčák (82. Niarchos) – Duda (19. Halabrín), Jurdík (75. J. Buchel), Šumbera – Oršula, Maulana Vikri (75. F. Buchel) – Mashike Sukisa

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Mrva, Madleňák – Boďa (72. Tancík), Takáč, Kochan, Regáli (86. Ďungel) – Kostadinov (72. Luterán) – Gerec (63. Bobček)

Góly: 9. Maslo, 82. Madleňák

Žlté karty: 61. Jurdík – 59. Kostadinov

Červená karta: 7. Gáč

Rozhodovali: Očenáš – Košecký, Štofik

Diváci: 395

Do stretnutia nemohli zo zdravotných dôvodov zasiahnuť viacerí hráči hostí. Od úvodu sa obidva tímy snažili ohroziť súperovu bránu. V 3. minúte Takáč vystrelil spoza veľkého vápna a jeho zakončenie chytil Ravas. Po dvoch minútach na opačnej strane nebezpečne vypálil Šimčák, ale Krajčírik vyrazil prudkú strelu ponad brvno. V 7. minúte Takáč vysunul Kostadinova, ktorý sa rútil sám na bránu. Gáč ho zastavil len za cenu červenej karty a priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti. Z tejto štandardnej situácie namieril Maslo do horného rohu a otvoril skóre – 0:1. Po štrnástich minútach Takáč spoza šestnástky minul bránu. V 27. minúte Boďa hlavičkoval tesne nad. Po jedenástich minútach Gerec pekne vystrelil spoza veľkého vápna a jeho strelu vyrazil Ravas ponad brvno na rohový kop. Krátko po spomínanej štandardnej situácii Takáč poslal loptu nad. V 43. minúte pohrozil Maulana Vikir, keď jeho strelu z ťažkého uhla vyrazil Krajčírik.

V 49. minúte Šumbera vyslal krížnu strelu spoza veľkého vápna, no Krajčírik ju chytil. Po dvoch minútach Takáčova strela z väčšej vzdialenosti nemierila medzi žrde. V 55. minúte Regáli hlavičkoval nad brvno. V 59. minúte Takáč našiel pri bližšej žrdi spoluhráča a jeho hlavičku zneškodnil Ravas. Po pätnástich minútach Sukisa v šanci minul bránu hostí. Krátko na to Takáč nebezpečne vypálil spoza šestnástky, lenže Ravas pohotovo vyrazil loptu na rohový kop. V 82. minúte Takáčov center z rohového kopu predĺžil na vzdialenejšiu žrď Regáli a Madleňák hlavou upratal loptu do siete – 0:2. V nadstavenom čase nebezpečne vystrelil Niarchos, no táto strela bola zblokovaná ružomberskou defenzívou tesne vedľa. Ruža si po výhre 2:0 pripísala na svoje konto ďalšie dôležité body a naďalej jej v tabuľke patrí tretia pozícia.