21.6.2020

Zo Zemplína odchádzame s bodom + VIDEO

V nedeľu 21. júna 2020 odohral Ružomberok druhé kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy s domácimi Michalovcami.
1:1 (0:0)
MFK Zemplín Michalovce
Nadstavba
MFK Zemplín Michalovce vs MFK Ružomberok

MFK Zemplín Michalovce: Dráb - Konstantinidis, Carrillo, Grič, Mendez - Savvidis - Popovic, Žofčák (66. Danko), Turík, Kvocera (76. Kountouriotis) - Hovhannisjan (66. Sidibé)

MFK Ružomberok: Macík - Čurma, Jonec, Holub – Kmeť, Miroslav Almaský (60. Múdry), Filinský, Brenkus, Madleňák (46. Ďungel) – Almási (69. Regáli), Gerec

Góly: 71. Konstantinidis - 57. Almási

Žlté karty: 66. Kvocera, 72. Konstantinidis, 87. Turík - 44. Madleňák, 63. Čurma, 64. Almási

Rozhodovali: Micheľ - Pozor, Roszbeck

Diváci: 243

Na strane hostí dostali priestor viacerí mladí hráči, prípadne futbalisti, ktorí majú menej ligových štartov. Duel sa hral v nepriaznivom počasí, čo sa od úvodu prejavovalo aj pri útočných snahách obidvoch tímov.Prvú väčšiu šancu videli prítomní diváci v 26. minúte, kedy chcel Popovits tvrdou strelou z väčšej vzdialenosti prekvapiť Macíka a jeho zakončenie lízalo žrď. Po deviatich minútach to na opačnej strane vyskúšal spoza šestnástky Miroslav Almaský a jeho zakončenie zblokoval obranca na rohový kop. V 40. minúte sa Hovhannisyan po pravej strane predral k zakončeniu, ale strelu z uhla chytil Macík. Vzápätí Miroslav Almaský nenápadnou strelou spoza veľkého vápna takmer prekonal domáceho brankára, ktorému vykĺzla lopta z rukavíc, lenže následne zastala na trávniku. V 42. minúte sa Popovits rútil sám na bránu, noMacík mu šikovne zhoršil strelecký uhol a tak namieril vedľa vzdialenejšej žrde.

V 51. minúte Brenkus vypálil spoza šestnástky, ale namieril vedľa brány. Po šiestich minútach získal Ružomberok priamy kop. Brenkus našiel centrom Almásiho a ten hlavou otvoril skóre – 0:1. V 65. minúte zahrávali priamy kop Michalovce a Žofčák vystrelil k žrdi, odkiaľ Macík vyrazil loptu na rohový kop. O šesť minút neskôr vyslal Konstantinidis strelu z ťažkého uhla a prekonal Macíka – 1:1. V 78. minúte Popovits spoza šestnástky minul bránu. Po štyroch minútach zahrávali Zemplínčania rohový kop. Danko poslal center k bližšej žrdi, odkiaľ pohotovo, no zároveň aj trochu riskantne, Čurma odvrátil loptu popri tyčke na ďalší roh. Záverečné minúty nepriniesli zmenu skóre a stretnutie hrané na náročnom teréne sa skončilo remízou 1:1.