21.9.2021

Preview: V dohrávke privítame úradujúceho majstra

V stredu 22. septembra 2021 o 18:00 odohrá Ružomberok na svojom štadióne dohrávku tretieho kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Ruža cez víkend hrala doma s Dunajskou Stredou. Hoci sa Jánovi Maslovi podarilo pretrhnúť dlhú šnúru bez gólu na ružomberskom trávniku, Liptáci prehrali s klubom z juhu Slovenska 1:2. Musím povedať aj s odstupom času, že sme mali dobrý úsek hry od dvadsiatej minúty po druhý inkasovaný gól. Už ani nejdem hovoriť, že sme mali šance, ale osem situácií, kde by určite druhé mužstvo dalo minimálne dva góly a mohol byť otočený zápas. Bolo vidieť aj na Dunajskej Strede, že mala dosť. Robili sme jej nepríjemnosti v zadných radoch. Musím povedať, že naši hráči ju predčili aj v kondičných parametroch a celkovo je na škodu, že sme ten zápas ani nie že neremizovali, ale keď sa na to spätne pozriem, mali sme na to, aby sme ho vyhrali,“ zhodnotil tréner predchádzajúci duel.

Mužstvo spod Čebraťa doteraz vybojovalo osem bodov a patrí mu priebežná ôsma priečka, pričom rovnaký bodový zisk má aj deviata Sereď a siedme Michalovce získali o dva body viac. V stredajšej dohrávke tretieho kola Fortuna ligy si Liptáci zmerajú sily so Slovanom Bratislava, ktorému patrí so 17 bodmi prvá pozícia o skóre pred druhou Trnavou. Tak Ružomberok ako aj Slovan má v tejto chvíli oproti ostatným tímom k dobru práve nadchádzajúci vzájomný duel. Pre nás je dobre, že je zápas so Slovanom takto rýchlo aj keď je jasná vec, že nejaká únava môže prísť na našich hráčov, ale myslím si, že sme kondične dobre pripravení. Ešte aby sme psychiku a motiváciu hráčov nastavili na úplne najvyššiu úroveň. Každý chce hrať proti Slovanu a pociťujeme to aj v kabíne od našich chlapcov, ktorí sa takisto tešia na zápas a chcú zvrátiť stav, v ktorom sa nachádzame. Chcú to zlomiť, aby sme konečne doma vyhrali a bolo by to o to krajšie, že by sme zmazali pätnásťzápasovú šnúru Slovana,“ povedal Peter Struhár.

Ružomberčania stále čakajú na prvé domáce víťazstvo v sezóne a stojí pred nimi náročná výzva, no zároveň aj motivácia, keďže na svojom trávniku privítajú úradujúceho majstra a účastníka skupinovej fázy prebiehajúceho ročníka Európskej konferenčnej ligy UEFA – ŠK Slovan Bratislava. V stredu budú preto opäť potrebovať fanúšikovskú podporu, ktorá bola v sobotnom súboji s Dunajskou Stredou výborná aj napriek nepriaznivému výsledku. Pozývam divákov na zápas. Myslím, že predkrm s Dunajskou Stredou sa im musel páčiť. Dúfam, že ľudia vidia progres našich chlapcov. Majú veľmi dobré úseky hry, takže by sme chceli prekvapiť Slovan našimi silnými stránkami. Uvidíme v akom rozostavení a s akými hráčmi nastúpia,“ pozval šéf ružomberského realizačného tímu na zápas všetkých fanúšikov.

Informácie o možnostiach vstupu na štadión nájdete TU. Priamy prenos zo stretnutia bude k dispozícii na VOYO a Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten môžete sledovať TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK