26.10.2021

Preview: V štvrtom kole Slovnaft Cupu privítame doma Lipany

V stredu 27. októbra 2021 o 16:00 odohrá Ružomberok domáci zápas štvrtého kola Slovnaft Cupu s Odevou Lipany. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Ruža sa v minulom kole Fortuna ligy predstavila v Senici, kde hrala od siedmej minúty v početnej výhode, keď bol po faule na unikajúceho Tihomira Kostadinova vylúčený David Gáč. Liptáci zvíťazili gólmi Jána Masla a Mateja Madleňáka 2:0, vďaka čomu so ziskom 21 bodov udržali tretiu pozíciu vo Fortuna lige. Som spokojný so zápasom a hlavne s výsledkom. Začiatok nám dopomohol k tomu, aby sa nám podarilo splniť cieľ vyhrať v Senici. Čo sa týka zápasu, mali sme v ňom dosť nepresností a veľmi rýchlo sme ho chceli rozhodnúť po prvom góle, keď to dobre trafil Jano Maslo. Z toho plynuli nepresnosti. Niektoré situácie sme chceli moc skoro riešiť do gólu. Mohli sme viac počkať, viackrát otočiť ťažisko hry a potom dať kolmú loptu po zemi, aby sme sa dostávali do šancí. V druhom polčase sme okrem jednej veľkej šance Senice zápas zvládli. Pridali sme druhý, upokojujúci gól. Sme radi, že sme z vonku doniesli tri body,“ zhodnotil tréner uplynulé meranie síl.

Cez víkend uzavrel svoje jesenné pôsobenie v 3. lige Stred klub TJ Tatran Oravské Veselé víťazstvom v Žarnovici 2:0, pričom skóre uzavrel peknou strelou z veľkej vzdialenosti Jakub Luka. Počas celej jesene hrali v Oravskom Veselom na základe striedavých štartov viacerí hráči klubu spod Čebraťa a oravský tím bude zimovať na štvrtom mieste so ziskom tridsiatich bodov. Spoluprácu hodnotím kladne. Musím sa priznať, že vyťaženie chlapcov za tento polrok je dobré. Hlavne sa o to môžeme oprieť ak nám vypadnú nejakí hráči alebo ak chceme rozložiť minutáž v nabitých programoch, keď je pohár alebo nejaké dohrávky, ktoré riešime v týždni.Hráči majú minúty v nohách a môžeme ich zapojiť. Chodil som sa pozerať na zápasy. Teší ma, že chlapci sa sami veľakrát pýtali či nemôžu ísť, lebo vedia, že len tak sa môžu dostať do zostavy. Som aj za nich rád, že sa nadviazala takáto spolupráca,“ spokojne konštatoval Peter Struhár.

Už v stredu čaká Liptákov ďalší duel, keď v štvrtom kole Slovnaft Cupu privítajú na svojom štadióne Lipany. Zatiaľ čo Ružomberčania v aktuálnom ročníku pohárovej súťaže prešli cez Oravské Veselé a Kysucké Nové Mesto, aktuálny súper doteraz vyradil kluby FC Pivovar Šariš Veľký Šariš, Partizán Bardejov BŠK a FC Lokomotíva Košice. Odeva Lipany hrá 3. ligu Východ, kde jej s 29 bodmi patrí tretia pozícia. S týmto súperom sa Ružomberok stretol aj v minulej sezóne, kedy na jeho štadióne vyhral 4:0. Aj tentokrát sa hrá na jedno stretnutie a opäť mal mať výhodu domáceho prostredia tím hrajúci nižšiu súťaž. Okresu Sabinov však Covid automat prisúdil čiernu farbu a tak sa duel musí odohrať v Ružomberku. „Je pre nás dobre, že nemusíme cestovať, pretože zo Senice prišli chlapci v nedeľu nad ránom. Sme radi, že sa to odohrá na našom ihrisku. Vieme, že každoročne sa v Lipanoch trápia ligisti a myslím si, že u nás je kvalitnejšie a aj väčšie ihrisko. O to, to môže byť pre nás lepší zápas,“ povedal tréner.

Zo zdravotných dôvodov nebudú môcť do stredajšieho duelu zasiahnuť Samuel Šefčík, Adam Brenkus a Martin Rymarenko. Otázny je štart Alexandra Mojžiša. Informácie o možnostiach vstupu na štadión nájdete TU. Priamy prenos zo stretnutia bude k dispozícii zadarmo, bez nutnosti registrácie, na Niké TV a Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten môžete sledovať TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK