Ruža má na svojom konte naďalej jediný bod a po domácej prehre s Duklou Banská Bystrica 0:1 sa navyše v ligovej tabuľke prepadla na poslednú dvanástu priečku. Úvod ročníka veľmi nevyšiel ani aktuálnemu súperovi z Trenčína, ktorý sa s dvomi bodmi nachádza na desiatom mieste. „Samozrejme vstup do sezóny nie je taký, aký sme si predstavovali. Výsledky nie sú optimálne. Potrebujeme konečne naplno bodovať a ideme tam s plným odhodlaním, ktoré v kabíne cítime. Urobíme maximum pre to, aby sme tam uspeli, pretože rozjazd sezóny nie je úplne v poriadku a verím, že aspoň čiastočne, napríklad výkonom, nadviažeme na posledný domáci zápas aj keď bol prehratý. Musíme byť efektívni. Už sa nesmieme ospravedlňovať za to, že sme mali nejaké šance a tak ďalej. Musíme byť úspešní a zvládnuť ten zápas,“ povedal tréner.
Aké sú silné stránky Trenčína? „Je to tím, ktorý rád drží loptu, má rád kontrolu nad hrou. Sú tam šikovní hráči. Hrajú veľa cez krídelných hráčov. Takže my si ich budeme musieť dobre pokrývať a samozrejme majú nejaké slabiny a to sa budeme snažiť využiť,“ vyjadril sa Jaroslav Köstl.
Čomu sa musí mužstvo vyvarovať, aby uhralo pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho dobrý výsledok? „Zbytočným stratám, ktoré bohužiaľ niekedy nastávajú. Potrebujeme byť pevní v defenzíve. Aj v poslednom zápase to tak bolo, až na tú jednu nepokrytú štandardnú situáciu v závere stretnutia, ktorá nás vytrestala. Musíme byť zodpovední, hladní a verím, že ukážeme dobrú tvár,“ ozrejmil šéf ružomberského realizačného tímu.
Aj pred rokom cestovali Liptáci do Trenčína so ziskom jediného bodu a práve na tomto štadióne odštartovali víťaznú sériu. Zopakuje sa to aj teraz? „Verím, že áno, pretože myslím si, že tím má určitú kvalitu. Potrebujeme ju čo najviac potvrdzovať na ihrisku, aby sme to zvládali. Pretože je samozrejme lepšia nálada, keď sa zvládajú zápasy. Hovorím, po poslednom zápase sme boli skleslí, čo je logické vzhľadom k priebehu zápasu, kde si myslím, že sme skôr my siahali po víťazstve. Aj sme dostriedavali, pretože sme chceli zvládnuť ten zápas. Bohužiaľ, ako som vravel, potom sme nepokryli tú štandardku. Takže nálada bola skleslá, ale teraz cítim z tímu odhodlanie vyšťaviť sa, spraviť maximum. Dúfam, že tam prídu aj fanúšikovia, pretože v poslednom domácom zápase boli úžasní a som rád, že prišli v takom počte. Verím, že nás podporia aj v Trenčíne, pretože aj minule tam boli a dosť nám to pomohlo. Takže verím, že to všetci spoločne zvládneme,“ dodal Jaroslav Köstl.
Vstupenky do sektoru hostí na sobotné meranie síl si môžete kúpiť TU. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela Voyo a Onlajny.eu pripravujú textový prenos. Ten môžete sledovať TU.
Foto: Rudolf Maškurica










